Hakkımızda

AGEYV, Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı ülkemizin en büyük medikal ihracatçı firmalarından biri olan Akın Global Medikal grup şirketlerinin sahibi Mustafa Kemal Akın tarafından 2020 yılında kurulmuştur. Vakfımızın amacı; yardıma muhtaç kimselere maddi, manevi, eğitim bursu vb. her türlü yardımda bulunmak; ülkemizde eğitim, bilim, teknoloji, sanat, sağlık kültür ve spor gibi konuların gelişmesinde katkıda bulunarak birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamaktır.

Hakkımızda

AGEYV, Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfı ülkemizin en büyük medikal ihracatçı firmalarından biri olan Akın Global Medikal grup şirketlerinin sahibi Mustafa Kemal Akın tarafından 2020 yılında kurulmuştur. Vakfımızın amacı; yardıma muhtaç kimselere maddi, manevi, eğitim bursu vb. her türlü yardımda bulunmak, ülkemizde eğitim, bilim, teknoloji, sanat, sağlık, kültür ve spor gibi konuların gelişmesinde katkıda bulunarak birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamaktır.

Bu çerçevede Vakfımız ihtiyaç sahiplerine elinden geldiğince sahip çıkmayı, maddi durumu yetersiz her seviyedeki öğrenciye burs vermeyi kendine görev edinmiştir. İlkelerimizin başında şeffaflık, hesap verebilirlik, tarafsızlık ve bağımsızlık yer almaktadır. Sürekliliği sağlamak ve ulaşılabilecek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak temel hedeflerimizdendir.

Kurucumuz/Vakıf Başkanı

Mustafa Kemal Akın, 1981 yılında Adıyaman’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Ankara’da okudu. 2004 yılında Gazi Üniversitesi İstatistik Bölümü’nü 3.lükle bitirdi. 2005 yılında askerliğini Ankara’da yaptı.
2007 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı’nda çalışma hayatına başladı.
2009-2011 yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı’nda Organ, Doku Nakli ve Diyaliz Hizmetleri İstatistik Şube Müdürlüğü görevinde bulundu.
 
 
2011 Kasım ile 2012 Şubat arasında T.C. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünde İstatistik ve Analiz Daire Başkanı olarak görev yaptı. Bakanlıktaki görevi sırasında birçok projelere imza attı ve bu çerçevede medikal sektöründe geniş bir çevre edindi.
2012 Şubat ayında bakanlıktaki görevinden ayrıldı. 2012 Nisan ayında Akın Global Medikal’i kurarak ticaret hayatına başladı. 2020 Yılında Akın Global Eğitim ve Yardım Vakfını kurdu. İngilizce bilmektedir.